WindTrack PACS

Veta Bilgisayar ve Yazılım Hizmetleri San. Tic. ve Ltd. Şirketi

HERŞEYİ NET GÖSTEREN VE HIZLI KARAR VERDİREN AKIL

Hasta tedavi süreçlerinde çok kritik bir adım kuşkusuz Medikal Görüntülerin doğru görüntülenmesi ve incelenmesidir. Medikal görüntüler, Medikal Cihazlar tarafından Dicom formatında üretilir. Veta PACS, medikal görüntüleri arişvleyen, işleyen, gelişmiş bir görüntüleme teknolojisini sunan, Dicom Ve HL7 standartlarını destekleyen sistemdir. Veta PACS, ultrasonografi, manyetik rezonans (MR), positron emission tomography (PET), bilgisayarlı tomografi (CT), endoskopi, mammografi gibi alanlarda medikal cihazların göndereceği resimleri saklayabilir inceleyebilir. Pacs, görüntülerin dosyalar halinde değil dijital veriler olarak saklanmasına olanak tanır. Bu sayade Aynı sağlık merkezinde çekilen görüntülere anında erişim sağlanabilir. PACS, sağlık merkezi dışından görüntülere erişebilmeyi ve raporlayabilmeyi mümkün hale getirir. Farklı lokasyonlarda bulunan pratisyenler aynı görüntülere ve aynı bilgilere aynı anda ulaşabilirler.

VETA PACS VE DİCOM

Veta PACS'te görüntüler DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine) formatında saklanır. PACS Görüntüleyici DICOM görüntü formatını çözer ve işler.DICOM görüntü formatı, siyah-beyaz görüntüde 65536 (16 bit) gri düzeyi destekleyerek görüntüleme cihazlarından elde edilen görüntünün, sağlıklı görüntülenmesini sağlar. DICOM yalnızca görüntü verisini değil, görüntü parametrelerini (örn. Hasta pozisyonu, görüntü, kesit aralığı, pozlandırma parametreleri vs.) de içerir. Bu parametreler görüntünün işlenmesinde önemli rol bir alır.

ÇOK KATMANLI MİMARİ VE İŞ YAPISI

Veta Pacs tasarımına; iş sürecini çok iyi irdeleyen ve güçlü bir hakimiyet sağlayan çok katmanlı mimari ve gelişmiş teknolojik altyapı güç katar. Standart bir pacs sürecinde, öncelikle Hbys'den gerekli hasta bilgileri alınır ve medikal cihaza iletilir. Medikal cihaz kendi bünyesinde inceleme işlemini başlatır ve sonuçlar Dicom imaj'ı olarak saklanır. Saklanan imajlar Veta Pacs ile incelenir. Veta Pacs, tüm bu iş süreçlerini kapsayan çok katmanlı iş mimarisine sahiptir. Bu katmanlar; 1. Veta Ris 2. Veta Pacs Sunucusu 3. Veta Görüntüleyici

VETA RIS(RADİOLOGY INFORMATION SYSTEM)

Pacs'in Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ve Medikal Cihaz ile bağlantı birimidir. Hastane Bilgi Yönetim Sistemi'nden hasta bilgilerinin alınması, medikal cihaza gönderilmesi, sonuç bilgilerinin Hastane Bilgi Yönetim Sistemi'e gönderilmesi, listelenmesi, takip edilmesi gibi Hastane Bilgi Yönetim Sistemi entegreli iş süreçlerini yönetir. Medikal Cihaz ile iletişimi için gelişmiş bir HL7 iletişim yeteneği kullanır.

VETA PACS

Medikal cihazdan Dicom imajını alabilen, saklayabilen, imajları tekrar çağırabilen Sunucudur. Dicom imajları ile birlikte gönderilen Dicom parametreleri için gelişmiş bir dicom yeteneği kullanır.

VETA Görüntüleyici

Veta Görüntüleyici, dicom görüntüleri için geliştirilmiş bir çok görüntü işleme aracını bünyesinde barındıran, üç boyutlu(3D) görüntüleme, Çoklu Görüntü inceleme gibi özellikler ile karar sürecine büyük katkıda bulunan; PACS'in görüntüleme birimidir.Ayrıntılı, esnek yetenekleri ile, radyoloji uzmanlarının çalışmalarına hız katar. Dicom görüntülerinin incelenmesinde, Study serilerinin birbiri ile senkron olarak eş zamanlı ve çoklu gösterimi önemli bir artıdır. Veta görüntüleyici harika bir eş zamanlı senkron yeteneği sergiler. Radyoloji uygulamalarında iyi bir görüntü çok önemli bir ayrıntıdır. Veta görüntüleyici Grayscale monitör desteği ile harika bir görüntü deneyimi sunar. Veta Görüntüleyici MPEG, AVI formatlarında film dosyası işleyebilir ve veritabanından bağımsız çalışabilir. Veta Pacs'i keşfetmek etmek için bizimle iletişime geçin!.

Ürünlerimiz